Výhody organického oblečenia

 

 

- Priateľské k detskej pokožke -

 

Organická bavlna je hypoalergénna a nespôsobuje alergiu ani podráždenie pri styku s ľudskou pokožkou. Bábätká a deti sú najviac ohrozené zdravotnými rizikami spôsobenými pesticídmi a hnojivami, ktoré sa používajú pri výrobe tradičnej bavlny.

 

- Uľahčí prácu mamičkam - 

 

Organická bavlna sa ľahšie čistí a nepotrebujete zmäkčovač

 

- Priateľské k vašej peňaženke - 

 

Medzitým organická bavlna, ktorá sa zbiera ručne, nevyžaduje chemické čistenie a bielenie, je odolnejšia pri spracovaní na textil.

- Priateľské k životnému prostrediu - 

 

Na výrobu dostatočného množstva bavlny na jedno tričko je potrebné takmer 1/3 kila chemikálií. To je dosť vela, keď vezmeme do úvahy, koľko ľudí žije na tejto zemi a koľko z nás vlastní viac tričiek ako vieme v realite využiť. 

 

Výber bavlny, ktorá bola ekologicky vypestovaná, znižuje množstvo chemických látok, ktoré sa používajú na pestovanie a spracovanie vlákien. To znamená, že menej chemikálií sa môže dostať do podzemných vôd a oceánov.

 

- Vyrábané eticky - 

 

Organická bavlna, ktorá je certifikovaná v rámci programu Fair Trade (spravodlivého obchodu), zabezpečuje aby poľnohospodári a výrobcovia odevov dostávali spravodlivé mzdy, dodržiavali vysoké pracovné štandardy, zabránili detskej práci a podporili rozvoj ich komunity. 

 

Nie sú vystavení toxickým chemikáliám, ktoré môžu spôsobiť vážne zdravotné problémy vrátane rakoviny.

 

- Pomôžte Bezmocným - 

 

3% z každého nákupu budú darované charitatívnym organizáciám a sirotinám.

 

- Nakoniec je to skvelý pocit - 

 

Kým urobíte krok pre svojich milovaných a životné prostredie, buďte tiež hrdí na to, že prispievate a pomáhate iným od poľnohospodárov k sirotinám.