Už viete pohlavie Vášho bábätka? Šup na prvé nakupovanie…

V 10tom mesiaci tehotenstva začínate počuť tlkot srdiečka Vášho bábätka. V 16-20 týždni môžete Vaše bábätko už aj jasnejšie vidieť a dokonca aj zistiť pohlavie. V momente kedy sa dozviete pohlavie Vášho bábätka začínate rozmýšľať ako zariadite detskú izbičku a aké oblečenie nakúpite, aby sa Vaše bábätko cítilo ako v bavlnke...

Nákupná horúčka začína...

Pre prvorodičky, ktoré ešte nemajú dostatok skúsenosti môže byť prvé nakupovanie dokonca jemne frustrujúce. Aby ste si to aspoň trošku uľahčili, musíte zvážiť fakt, že v prvých mesiacoch bude Vaše dieťa veľmi rýchlo rásť. Z tohto dôvodu Vám odporúčame na každodenné nosenie dieťatka; pohodlné a ľahko obliekateľné oblečenie, mäkké, ak je to možné, organické alebo hypoalergénne oblečenie, ktoré dieťaťu umožňuje voľný pohyb a je dostatočne odolné voči častému praniu.

Aķé detské oblečenie budete potrebovať počas prvého roka bábätka?

Dupačky

Dupačky sú jedným z najpraktickejších produktov, najmä pre novorodencov, ktorí potrebujú častý spánok. Ako správne vybrať dupačky? Pri výbere dupačiek sa uistite, že na spodku nie sú príliš úzke a majú dostatok miesta na plienku. Ak sa navyše dupačky zapínajú z prednej strany, môže Vám to veľmi ulahčiť prácu pri častom prezliekaní. Dupačky poskytujú pohodlie počas hrania sa ako aj počas spánku.

Body

Pri nákupe body pre Vaše dieťatko si vyberte najmä materál, ktorý je príjemný na dotyk a nebude rušiť či dráždiť Vaše dieťatko, a taktiež sa pohodlne oblieka. Okolo krku by malo byť body voľnešie, aby mohlo bábätko hýbať hlavičkou a necítilo sa stiestnene. V závislosti od sezóny si môžete vybrať krátke alebo dlhé rukávy.

 

Polodupačky

Výber dvojdielnych súprav (pyžamový model) je do značnej miery praktický v porovnaní s dupačkami, pretože môžete vymeniť len jeden diel (namiesto celého oblečenia), ak je oblečenie špinavé.

Pri výbere tých správnych polodupačiek pre Vaše dieťatko, buďte opatrní, aby sa pás nohavíc mohol natiahnuť cez plienku a ostané oblečenie. S postupom času ako bude Váše dieťatko rásť, by sa gumička mala dať dostatočne natiahnuť, aby mu neprekážala pri bežnom pohybe.

Čiapky a rukavice

Je dôležité, aby ste používali pre bábätko vhodnú čiapku najmä v prvých mesiacoch, aby slnko, vietor a chlad neohrozovali zdravie Vášho dieťatka.

Výber čiapočky prispôsobte počasiu a aktuálnej sezóne. Čiapky so širokým okrajom na leto a na zimu dizajn z teplých látok, ktorý by mal zakrývať uši bábätka. Medzi rôznymi modelmi rukavíc dávajte prednosť modelom, ktoré sú elastické a bez prstov.

 

 

 

 

Späť na zoznam článkov